Menüü

GO GREEN

Go Hotel Shnelli Go Green projekt

Projekt „Go Hotel Shnelli Go Green projekt” sai Euroopa Regionaalarengu Fondist toetust, mille tulemusena soetatakse hotellile uus hooneautomaatika, mõõtmissüsteem ning kaasajastatakse valgustus. Tegu on osaga hotelli üleminekust rohelisele ärimudelile, mis säästab energiat, parandab sisekliimat ning hoiab keskkonda.

Kuigi kogu maailm liigub kestliku turismimudeli suunas, on Eesti selles osas veel lapsekingades. Seega otsustasime olla teerajajaks ja ehitada Go Hotel Shnelli ümber pealinna esimeseks rohehotelliks,” lausus Go Hotel Shnelli juhataja Alver Pupart.

Shnelli hotelli üleminek rohelisele ärimudelile toimub mitmes etapis. “Mullu vahetasime soojatarbimise optimeerimiseks ära aknad ning nüüd avasime hoone katusel päikesepargi, mis võimaldab olenevalt aastaajast ja tarbimisest katta kuni 80% hotelli energiavajadusest taastuvenergiaga,” sõnas Go Hotel Shnelli juhataja Alver Pupart.

Edasi minnakse „Go Hotel Shnelli Go Green“ projektiga, mille jaoks saadi toetust Euroopa Regionaalarengu Fondist. „Projekti tulemusel saab hotell uue hooneautomaatika, mõõtmissüsteemi ning kaasajastatud valgustuse, mis võimaldab muuta majutusteenuse efektiivsemaks tänu energiatarbimise vähenemisele ning ühtlasi pakkuda kvaliteetsemat sisekliimat hotellis viibivatele külalistele,“ avas Pupart tulevikuplaane.

Hotellijuhi sõnul kõnetab uus ärimudel laiemalt kõiki roheliselt mõtlevaid kliente, keda on üha rohkem. „Täna on väga paljudel külalistel ootused kestlikult arendatud teenustele ning see projekt võimaldab arendada n-ö klienditeekonda tervikuna, pakkudes võimalust tarbida teenust nii, et klient saab panustada energiasäästvasse kasutusse läbi madalamate kütte- ja elektrikulude tarbimise,“ rääkis Alver Pupart.

Jätkusuutliku majandamise teema hõlmab läbivalt kogu Go Groupi kontserni, mille kinnistutele on rajatud 5 päikeseparki Tallinnas, Rakveres, Tartus ja Türil. Grupi investeering päikeseparkidesse ulatub enam kui 200 000 euroni.

„Go Hotel Shnelli Go Green” projekti maksumuseks on 103 467,84 €, millest Euroopa Regionaalarengu Fondist toetuse summa moodustab 82 774,27 €.

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Loe lisa NÕUSTUN